Oversikt over scene-produksjon

Her kan du lese en liste over alle forestillinger produsert ved Figurteateret i Nordland. Oversikten er basert på på årsrapporter og oversikter fra opprettelsen i 1991 fram til dags dato.

2018

Deja (The Krumple) (Nor/Fra) (opens in 2019)

 

Ritsj (Katma) (Nor) (opens in 2019)

 

Intronauts (Green Ginger) (UK)

 

The Kosinski Project (ZOU) (Can) (opens in 2019)

 

Buried Alive with Edagar Allen Poe (Blair Thomas Puppet Company) (USA) (opens in 2019)

2017

Solace (Numen Company) (Tys) (opens in 2018)

 

Chambre Noire (Plexus Polaire) (Fra/Nor)

 

Tricyckle (Les Sages Fous) (Can)

 

Yana & the Yeti (Pickled Image) (UK)

2016

Nordicité (Théâtre Incliné) (Can)

 

Ukjent Land (Het Houten Huis (Ned)

 

Mørkemodig (Katma) (Nor)

 

Point Pleasant (The Unitards) (USA)

2015

Made in China (Wakka Wakka) (Usa/Nor)

 

Table Manners (Nitwit) (Ned)

 

Drift (Vision Mechanics) (Sco)

 

Blind (Duda Paiva Company) (Ned)

 

Maniacs (Ulrike Quade Company) (Ned)

 

Mannen og Hvalen (Akershus Teater/Etienne Borgers) (Nor/Ned)

 

Outpost (Green Ginger) (UK)

2014

Aske (Plexus Polaire/Yngvild Aspeli) (Nor/Fra)

 

Coulrophobia (Pickled Image) (UK)

 

A Piece About Home Work Children and Love/Of Love and Deer (Janina Rajakangas) (Fin)

 

Zapp (Traktor Produksjoner) (Nor)

2013

Stilleben (Worsøe Produksjoner) (Nor)

 

Krakkel Spetakel (Teater Visuell) (Nor)

 

The Painter (Ulrike Quade Company/Jo Strømgren Kompani) (Ned/Nor)

 

Love Play on Death (Erler Teaterkompani) (Nor)

2012

Saga (Wakka Wakka) (USA/Nor)

 

Bakeriet (Katma) (Nor)

 

Chook & Gek (Melting Point) (Rus)

 

Alt For Mange Kaniner (Wakka Wakka) (USA/Nor)

2011

Radio Exit Live (Ulrike Quade Company) (Ned)

 

Le Guardien de Phares (Turak) (Fra)

 

Litle Edie (Pickled Image) (Eng)

 

Das Bootshaus (Theater Im Wind/Enno Podehl) (Tys)

 

Lillemia (Ferske Scener)

2010

Vindstille - (The Lunatics) (NL)

 

Baby Universe - (Wakka Wakka) (Nor/USA)

 

Passing Place (Mobile Homes/Stamsund Int. Teater)

 

Herr Mølsk (Etienne Borgers) (Ned)

 

Last Night I dreamed I Was An Eskimo (Kazukho Hohki) (Eng/Jap)

2009

Jekyll & Hyde (Paolo Nani) (Dan)

 

Dukker opp i Alle Land (PiPP & BOA)

 

The Writer (Ulrike Quade (Ned)/ Jo Strømgren Kompani) (Ned/Nor)

 

Hunger (TinkerTing/ Pickled Image) (Nor/Eng)

2008

Edit(h) (Stugu og Romme Produksjoner) (Dan/Nor)

 

Demonology (Kate Pendry/Stamsund Int. Teater)

 

Hamsun på Hamarøy (Wakka Wakka (Nor/USA)

 

Brother (Wonderfool Theater) (Tys)

 

Snövit – Deja Vu (Anna Leyman Scenproduktioner) (Sve)

2007

Vidunderkammer (Katma)

 

Fabrik (Wakka Wakka (Nor/USA)

 

White (Brain) Wash (Musikk i Nordland/ Paolo Nani Teater) (Nor/Dan)

2006

Store Stemme (Geirdis Bjørlo/ Prosjektgruppen Store Stemme)

 

Houdini’s Suitcase (Pickled Image) (Eng)

 

Busteper (Boa Scenekunst)

2005

En hemmelig hage (Fabula Rasa)

 

Kjøttbeinmysteriet (Egenproduksjon)

 

Fendelhorgens flokk (Kenneth Dean Prod/Alter Ego)

 

Astronomens tvilling (Ulvefellen Teater)

 

Sonar – en installasjon (Mobile Home)

 

Historien om O (Hollow Creature)

2004

Kjedereaksjon (Scen & Bild) (Sve)

 

Relics (Soundscape/ Stensholm & Næss)

 

Sukker Sirkus (Katma)

 

My Wardrobe (White Noise Orchestra)

 

Kaspara og Kveita (Egenproduksjon)

2003

Lydspor (Nina Borge/Riksutstillingene)

 

Adjø Herr Muffin (Teater Allena) (Sve)

 

EXIT:ALICE (Mate productions)

 

Donk (TeaterUno/Alter Ego)

2002

Narcissus (Teater NOR)

 

Reisen til Ugri-La-Brek (Bal Teater)

 

Røverdronninga (Musidra Teater)

 

Sand mellom Tærne (Teater Fusentast)

 

Hunden (Grenland Friteater)

 

The Camp (Se Kunst i Nord-Norge/ Claire De Vangen, Snorre Hvamen og Kristin Johnsdatter Aune)

2001

Nattergalen (Dukkenikkerne)

 

Et forebedrag (Katta i Sekken)

 

Oruk (Fel Scen) (Sve)

2000

Fortellinger til Josette (Teater Visuell/Teater Fusentast)

 

Dr. Irrwitzers Testamente (Dukkenikkerne)

 

Eros får oppreisning (Egenproduksjon)

 

Lille-Klaus og Store-Klaus (Egenproduksjon)

1999

Store forventninger (Hollow Creature)

 

Oaff – et drømmespill for en hund ( Bernt Høglund) (Sve)

 

En helt vanlig dag (My Walther & Tommy Adolfsson) (Sve)

 

Hjertets Fryd (Egenproduksjon)

 

Englepels (Totalteatret)

1998

Frykt (Kenneth Dean Productions/Dukkenikkerne)

 

Silden  ( Figurteater Kompaniet) (Sve)

 

Spelemannens Bekjennelser (Teater NOR)

 

Å få en engel til bords og en djevel i fotenden (Egenproduksjon)

 

Toget har gått (Katta i Sekken/ Sandglass Theatre) (Nor/USA)

1997

Prinsens Leker (Paal V. Bakke & Musikk i Nordland)

 

Da ingen hadde noe å gjøre (Kabinettet Teaterproduksjoner)

 

Mer enn ti tommelvotter og andre vanter (Katta i Sekken)

 

Snøguld (Teaterkompaniet Den andre resan) (Sve)

 

Fritt fall (Egenproduksjon)

 

Delfinen (Egenproduksjon)

1996

Smeden og Bakeren (Ophelia Dukketeater)

 

Og det skjedde i de dage (Dårekisten Teater)

 

Rottefangeren fra Hameln (Dukkenikkerne)

 

Diska Vigrin, Rindis Kavig (Egenproduksjon)

 

Ørnulf (Egenproduksjon)

 

Gjøglernes Aladdin (Teater X)

 

Påls Bleie (Elevproduksjon med Anne Marie Eriksen)

1995

Hva fatter gjør med pose og sekk (Pip & Co)

 

Forbrytelse og straff (Dukkoppteatret)

 

Algot storm (Egenproduksjon)

 

Den ville ongen (Dukkenikkerne)

 

Rik og berømt (Lofoten Teater)

 

Himlen er blå (Västerbottensteatern/Bernt Høglund) (Sve)

 

Funnet (Egenproduksjon i samarbeid med Musikk i Nordland)

1994

Lillekort (Egenproduksjon)

 

Skårungen (Klomadu Teater)

 

* Bukkene Bruse (Paal V. Bakke & Camilla W. Riser - studentopg.)

 

* Prinsessen som ingen kunne målbinde (Gunn Strand - studentoppg,)

 

* Ulven og Rødhette (Jorunn Myhre – studentoppg.)

 

Elevoppgaver norsk dukketeaterakademi:

1993

Barne i Nordland (Michael Meschke/Marionetteatern) (Sve)

 

Peer Gynt (Egenproduksjon)

 

Livet i Arktica (Studio Teater)

 

Alle gode ting er tre (Knut Alfsen)

 

Bjørnens sang (Amoros et Augustin (Fra)/ Beivvás Sàmi Teahter)

1992

Angelos Hage (Dårekisten Teater)

 

Lulesamiske eventyr (Tysfjord amatørteatergruppe)

 

Musikk og sagn (Rikskonsertene)

 

Polarsirkus (Tromsø Dukketeater)

 

Hrotsvita (Katta i Sekken)

 

Peer Gynt (Teater Fusentast)

1991

Fantasidykkeren (Baldrian og Musa dukketeater)

 

Dragen fra Syøtgolut (Vibeke Helgesens Dukketeater)